Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baso není naše jediné zvíře. Máme jich celkem dost a na všechny je Baso jakž takž zvyklý.

Baso isn´t our only pet. We´ve got a lot of them and our dog is quite used to them.

 

 

Obrazek

SATAN- rasa neznámá

Pro tohoto fešáka jsme si dojeli do útulku. Je to hravé štěňátko. Ještě se moc neprojevil, je u nás krátkou dobu, ale už teď je jasné, že je to Basův oblíbenec :-)

We went to the dog shelter for this cute unknown-breed guy. It´s a playfull puppy. As he´s been in here for a short time we dunno his character qualities. But we can say for sure even now that Baso likes him a lot.

Obrazek


Obrazek
pimp myspace

 

Briťáček MERLIN:

S Basem jsou od sebe jen o čtyři dny a Merlin je ten starší, což dává patřičně najevo. Vždycky se od Basa nechá ožužlat a pak ho seseká a neustále ho nějak provokuje :-)

Age difference between Baso and Merlin is only 4 days- and, as you can see from his behaviour, cat is the older one. When fighting with Baso, Merlin is always the one to win. He enjoys provoking our dog.

Obrazek


 

Obrazek

Činčila Flíček:

Tahle fešanda, ačkoliv je u nás už dlouho, se stále trošičku bojí. Ale jídlo v jejím případě spraví vše- i strach je pryč, když zachrastíme pamlsky. Takže možná není bojácná, ale spíše vypočítavá :-)

This beauty, even though she is at our place for a long time, is still a bit afraid. But food settles everything- even the fear is gone when she can hear her favourite treats are coming. So she may not be scared but clever... :-)

Obrazek

 

 

Obrazek

Briťáček ARTUŠ:

Artie se k Basovi moc nemá. Akceptoval jeho existenci a občasnou přítomnost v domě, ale rozhodně si nebude libovat jako Merlin, když ho Baso ožužlá.

Arthur doesn´t like Baso much. He has accepted Baso´s existece and presence in the house but he will never play with him compared to Merlin who loves being licked by Baso.

Obrazek

Obrazek 

JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codesVZPOMÍNÁME / IN LOVING MEMORY JellyMuffin.com - The place for profile layouts, flash generators, glitter graphics, backgrounds and codes

 

 


Obrazek

 

 


 

NAZGUL: 

   


Obrazek  

SMEAGOL:

 


Obrazek 
KUBA:

 

 Obrazek
BEN:

profile_580_103389.jpg


 Obrazek
BUCK:

 

 

profile_580_110269.jpg


Obrazek YODA: 

 

Obrazek

 

Obrazek

KRÁL KULIVOKO I.

 

k4.jpg